Facebook Meta Nedir?

Facebook Inc.’nin altındaki Facebook, WhatsApp, Instagram, Messenger ve Oculus VR, artık “Meta” markası altında konumlandırılacak.

Yeni adı “Meta”yı duyuran Facebook, sanal evreni metaverse platformunu da tanıttı. Facebook’un metaverse platformunun adı Horizon oldu. Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, “Facebook şirketi artık bir metaverse şirketi” dedi.

META NE DEMEK?

Meta kelimesi ”satılmak amacıyla üretilen, alınır satılır mal, ticaret malı.” anlamına geliyor.

METAVERSE NEDİR?

Metaverse kelimesi bazı kaynaklara göre; ‘Meta veri deposu” olarak belirtilmektedir.

FACEBOOK’TAN FLAŞ HAMLE!

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, çeşitli sosyal medya uygulamalarını bünyesinde barındıran Facebook Inc. olan çatı kuruluşun yeni adının “Meta” olacağını duyurdu.

FACEBOOK’UN YENİ ADI VE LOGOSU BELLİ OLDU

Facebook Inc.’nin çatı kuruluşunun yeni adı ‘Meta’ olarak değiştirildi…

Facebook’un bu hamlesinin, eski çalışan Haugen’in sızdırdığı belgeler üzerinden yapılan haberlerden sonra gelmesi dikkat çekti.

METAVERSE BİR SONRAKİ İNTERNET OLACAK…

Facebook, “Metaverse” ile aynı fiziksel alanda olmayan diğer insanların oluşturabileceği ve keşfedebileceği bir dizi sanal alan sunmayı hedefliyor.

Facebook yöneticileri, “Metaverse”i insanların oyun oynarken ya da araştırma yaparken birlikteymiş gibi hissedebilecekleri bir ortam olarak ifade ediyor.

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg de uygulamayı, “Cep telefonlarımızdan ya da ekranımızdan bakabileceğimiz değil, parçası olabileceğimiz, içine girebileceğimiz bir internet” olarak tanımlıyor.

Sohbeti Başlat
Canlı Destek
Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve/ya yeni sipariş oluşturmak için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.